Dušan Sloboda: Verejnosť by mala mať viac možností monitorovať eurofondy

12.10.2016 | Rozhovory

Analytik Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika (KI) Dušan Sloboda hovorí pre Rádio Slovensko o hromadnej pripomienke, v ktorej navrhujeme, aby verejnosť mala viac možností monitorovať neraz škandalózne prerozdeľovanie a čerpanie eurofondov.

celý článok

Dušan Sloboda: Tupé čísla o čerpaní eurofondov samé o sebe nič nehovoria

29.12.2015 | Rozhovory

Tupé čísla o čerpaní eurofondov nehovoria vôbec nič o tom, ako sa tie miliardy eur minuli a koľko z nich šlo na predražené a zbytočné tovary a služby, koľko z nich zhltla v eurofondoch všadeprítomná korupcia a klientelizmus, uviedol analytik Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika Dušan Sloboda pre denník Hospodárske noviny.

celý článok

Ivan Kuhn: Niekto sa poriadne nabalil

20.10.2015 | Rozhovory

"Vytypoval som si 88 projektov, pri ktorých sa Sensim uchádzal o externý manažment. Obce naň robili obstarávanie formou prieskumu trhu. Z toho v 87 prípadoch Sensim vyhral, v jednom to bola Star EU," hovorí o najnovšej kauze týkajúcej sa obstarávania a eurofondov v rozhovore pre týždenník TREND analytik KI Ivan Kuhn.

celý článok

Dušan Sloboda: Neviňme samosprávy za stav čerpania eurofondov

12.8.2015 | Rozhovory

Je vysoko pravdepodobné, že Slovenská republika nebude schopná naplno vyčerpať eurofondový balík, ktorý má k dispozícii na programovacie obdobie 2007-2013. Predseda vlády Robert Fico tvrdí, že za to sú zodpovedné obce, mestá a kraje. Analýza dát z ITMS, ktorú vykonal Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika, však ukazuje, že premiér nemá pravdu a samosprávy obviňuje neprávom. Viac už v rozhovore s analytikom KI Dušanom Slobodom.

celý článok

Dušan Sloboda: Eurofondy sa rozkrádajú a používajú na druhoradé aktivity

10.9.2014 | Rozhovory

"Eurofondy sa okrem všadeprítomného rozkrádania používajú na financovanie druhoradých aktivít, často hlúpych, zbytočných a predražených,“ tvrdí v rozhovore pre Bratislavský kuriér analytik KI Dušan Sloboda.

celý článok

Ivan Kuhn: Eurofondy sa tunelujú systematicky a premyslene

26.8.2014 | Rozhovory

"O férovej súťaži sa u nás dá len ťažko hovoriť. Naše zistenia ukazujú, že eurofondy sa na Slovensku tunelujú systematicky a premyslene. A stopy klientelizmu smerujú do najvyšších miest slovenskej politiky," hovorí v rozhovore pre denník SME analytik KI Ivan Kuhn.

celý článok

Ivan Kuhn o eurofondoch pre TA3

22.11.2013 | Rozhovory

EÚ urobila dve dôležité rozhodnutia. Na nasledujúcich sedem rokov Slovensku odklepla na eurofondy o dve miliardy eur viac a zároveň bola schválená výnimka na dlhšie čerpanie aktuálne dostupných eurofondov. K téme sa pre TA3 vyjadroval analytik KI Ivan Kuhn.

celý článok

Ivan Kuhn o chybách pri čerpaní eurofondov pre TA3

6.5.2013 | Rozhovory

Pre chyby musíme vrátiť viac ako tri milióny z európskych peňazí. To je piata najvyššia suma spomedzi štátov, ktoré porušili pravidlá. O chybách pri čerpaní eurofondov v štúdiu TA3 s analytikom KI Ivanom Kuhnom.

celý článok

Dušan Sloboda o eurofondoch pre TA3

16.11.2010 | Rozhovory

Vypočujte si rozhovor s analytikom KI Dušanom Slobodom na tému ako Slovensko čerpá eurofondy.

celý článok

Ivan Kuhn: Z eurofondov si niektorí spravili súkromný biznis

30.5.2010 | Rozhovory

Určité politicko-podnikateľské zoskupenia si y eurofondov spravili svoj súkromný biznis a viac sa starajú o zákazky pre seba a svojich kamarátov ako o to, aby fondy slúžili svojmu proklamovanému cieľu. Hovorí analytik KI Ivan Kuhn v rozhovore pre EurActiv.sk.

celý článok

Dušan Sloboda: Problémom je mrhanie eurofondmi, nie tempo čerpania

6.5.2010 | Rozhovory

"Hlavným cieľom politikov sa napriek ich rétorike o znižovaní rozdielov stala snaha za každú cenu eurofondy vyčerpať. Sme svedkami zví¤čša neefektívneho mrhania týmito verejnými zdrojmi na klientelistické obstarávania predražených tovarov a služieb," hovorí v rozhovore pre denník Új Szó analytik KI Dušan Sloboda...

celý článok

Dušan Sloboda: Eurofondy neplnia svoj cieľ

30.7.2009 | Rozhovory

"Často sa k eurofondom prosto nedostanete, ak sa nezúčastňujete na korupcii," hovorí analytik Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika Dušan Sloboda v rozhovore pre Plus 7 dní.

celý článok

Dušan Sloboda: Janušek je len figúrkou na šachovnici korupcie

16.2.2009 | Rozhovory

"Je jasné, že tender na MVRR SR prebehol nemorálne a z hľadiska etiky je absolútne jedno, aké vážne pochybenia zistia alebo nezistia kontrolóri a úradníci," hovorí analytik Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika Dušan Sloboda v rozhovore pre The Slovak Spectator.

celý článok
Slovensko čerpá eurofondy pomalšie
17.09.2017 | Dušan Sloboda


Café Európa: Kam idú eurofondy?
27.01.2016 | Ivan Kuhn


.týždeň: Tunelovanie eurofondov
06.05.2014 | Ivan Kuhn

Videoarchív týždenníka .týždeň zo dňa 6. mája 2014, k dispozícii tiež tu.


TEDx: Operačný program krajšie Slovensko
15.08.2013 | Jakub Ptačin


Eurofondy a regionálne rozdiely v Európskej únii
05.02.2013 | Dušan Sloboda

regio.institute.sk


EÚ sa v boji s regionálnymi rozdielmi nedarí
05.02.2013 | Dušan Sloboda
Spustiť video

Videokomentár pre týždenník .týždeň zo dňa 2. februára 2013 nájdete k dispozícii tiež tu.