Kauza "nástenkový tender"

18.10.2017 | Kauzy

Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR netransparentným zlodejským spôsobom obstarávalo z eurofondov u firiem Avocat a Zamedia blízkych predsedovi SNS...

celý článok

Kauza "Sensim"

20.10.2015 | Kauzy

Keď sa vlani prevalila kauza Star EU, zdalo sa, že hviezdny úspech tejto firmy je neopakovateľný. Spoločnosť uspela vo verejnom obstarávaní v 70 zo 70 verejných obstarávaní. Na služby externého manažmentu projektov, ktoré boli financované z eurofondov. Ibaže prípad Star EU nie je ojedinelý, ale javí sa ako dokonalá šablóna.

celý článok

Kauza "Star EU"

20.11.2014 | Kauzy

Sedemdesiat tendrov, jeden víťaz. Taký je výsledok analýzy verejného obstarávania externého manažmentu na projekty miest a obcí financované z fondov Európskej únie.

celý článok

Kauza "sociálne podniky"

9.5.2013 | Kauzy

Osem sociálnych podnikov v troch krajoch dostane od štátu stámilióny na svoju činnosť z Európskeho sociálneho fondu.

celý článok

Kauza "športový areál v Senci"

25.9.2012 | Kauzy

Pre podvody pri čerpaní peňazí z Nórskych fondov musí Slovensko vrátiť 668-tisíc eur, ktoré dostalo na výstavbu viacúčelového športového areálu v Senci. Po sprenevere nórskych fondov môže Slovensko zažiť ešte ví¤čší škandál kvôli údajným úpatkom za prvej vlády Roberta Fica.

celý článok

Kauza "vymyslené analýzy"

27.12.2011 | Kauzy

Najskôr stratili analýzy, pri kontrole zase predložili okopírovaný dokument. Mimovládka ď½udia a voda zrejme príde o desaťtisíce eur na projekt Hornošarišskí umelci a remeselníci, ktorý mal zamestnať umelcov z regiónu.

celý článok

Kauza "rómske projekty"

8.11.2011 | Kauzy

Milióny eur na rómske projekty na Slovensku sa k Rómom často ani nedostanú a skončia vo firmách a v agentúrach.

celý článok

Kauza "Columbex"

1.9.2011 | Kauzy

Ministerstvo uzatvorilo zákazku na informačné systémy tak, že informáciu o jej konaní vyvesilo na nástenke. Kauza, ktorú odštartovala ešte ministerka Zdenka Kramplová, môže skončiť tak, že 20 miliónov eur nepôjde z eurofondov, ale zo štátneho rozpočtu.

celý článok

Kauza "analýzy o ničom"

19.11.2010 | Kauzy

Na štrukturálnych fondoch sa dalo na Slovensku veľmi dobre zarobiť. Stačilo napísať trojstranovú analýzu.

celý článok

Kauza "agentúra B.R.O.S."

16.11.2010 | Kauzy

Envirorezort propaguje operačný program cez stánky veľké ako byty, drahé dokumenty a objemné kampane. Na papieri.

celý článok

Kauza "NADSME"

16.11.2010 | Kauzy

NADSME je agentúra, v ktorej má zastúpenie štát a podnikatelia. Pre podozrivé rozdeľovanie eurofondov sa o ňu zaujímajú európsky vyšetrovací úrad OLAF aj slovenská polícia.

celý článok

Kauza "Centrum sociálneho dialógu"

4.10.2010 | Kauzy

Tomanová ešte počas svojho ministrovania podpísala príkaznú zmluvu so svojím podriadeným €“ šéfom Centra vzdelávania Ivanom Bernátkom. Za prácu na národnom projekte Centrum sociálneho dialógu mala dostať skoro 60€“tisíc eur.

celý článok

Kauza "výber hodnotiteľov"

7.5.2010 | Kauzy

Ministerstvo práce vyhlásilo súťaž na výber externých hodnotiteľov eurofondových projektov. Trvala necelé tri dni a tí, čo mali záujem, sa o nej dozvedeli neskoro.

celý článok

Kauza "provízie"

12.4.2010 | Kauzy

Predseda HZDS-ď½S Vladimír Mečiar nedávno obvinil SNS z toho, že si pýta 15 až 30 percent za sprostredkovanie dotácií z eurofondov.

celý článok

Kauza "rekonštrukcia škôl"

5.3.2010 | Kauzy

Podľa zistení SME sú v tendroch na rekonštrukciu základných a materských škôl podozrivo úspešné firmy blízke koaličným stranám.

celý článok

Kauza "Academia Istropolitana"

25.2.2010 | Kauzy

Eurofondy v školstve tečú cez firmu žilinského podnikateľa, ktorý sa od detstva pozná s ministrom školstva Jánom Mikolajom (SNS).

celý článok

Kauza "miliónové webstránky"

14.12.2009 | Kauzy

Výsledky monitoringu Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika (KI) ukázali, že rozdiely v cenách, za aké jednotlivé riadiace orgány obstarali webstránky pre operačné programy, sú priepastné. Rozdiel medzi najdrahšou a najlacnejšou webstránkou je až 2 214 500 Sk (73 508 eur).

celý článok

Kauza "predražené logá"

11.3.2009 | Kauzy

V rámci Národného strategického referenčného rámca existuje 11 operačných programov. Každý z nich má svoje logo. Ako zistil Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika (KI) vďaka infozákonu, najdrahšie logo stálo viac než až 2,5 mil. korún. Najdrahšie logá si obstaralo Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR.

celý článok

Odporúčame

Konzervatívny inštitút (KI)Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika (KI)
KI sa dlhodobo venuje okrem iných tém i eurofondom, a to korupčnému a klientelistickému pozadiu ich prerozdeľovania, ako i ich smerovaniu do regiónov Slovenska.Nadácia Zastavme korupciuNadácia Zastavme korupciu
Cieľom Nadácie je čo najviac obmedziť korupciu a jej ničivé dopady na kvalitu života a podnikania na Slovensku. Snaží sa o to zvyšovaním povedomia o korupcii, jej dopadoch a možných riešeniach, ako aj aktivizáciou širokej verejnosti v otázkach verejného záujmu.Aliancia Fair-play (AFP)Aliancia Fair-play (AFP)
AFP systematicky zverejňuje fakty o škandalóznom nástenkovom tendri na Ministerstve výstavby a regionálneho rozvoja SR.Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť (SGI)Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť (SGI)
SGI realizuje okrem iných i projekty zamerané na zvýšenie transparentnosti a kontroly vynakladania prostriedkov v rôznych oblastiach čerpania štrukturálnych fondov EÚ.Transparency International Slovensko (TIS)Transparency International Slovensko (TIS)
TIS sa dlhodobo venuje transparentnosti a efektívnosti vynakladania verejných zdrojov na Slovensku, nevynímajúc transparentnosť v procese využívania štrukturálnych fondov a prípady netransparentného nakladania s týmito prostriedkami.Otvorené zmluvyOtvorené zmluvy
Otvorené zmluvy sú investigatívna stránka Aliancie Fair-play a Transparency International Slovensko, ktorej úlohou je pomôcť občanom čítať, vyhľadávať a posudzovať výhodnosť zmlúv uzatvorených štátom a štátnymi inštitúciami. Prostredníctvom automatizovaných analýz a zapojenia verejnosti do hodnotenia zmlúv (crowdsourcingu) sa snaží upozorniť na zmluvy hodné preskúmania - od zmlúv uzavretých na vysoké sumy až po zmluvy obsahujúce nejasnosti alebo formálne chyby.Portál EUfondy.orgPortál EUfondy.org
Portál EUfondy.org je zameraný predovšetkým na poskytovanie informácií pre mimovládne neziskové organizácie (MVO) aj jednotlivcov, ktorí sa zaujímajú o verejnú kontrolu štrukturálnych fondov Európskej únie. Nezávislý monitorovací tím MVO €“ Watchdog, ktorý koordinujú Priatelia Zeme-CEPA, na tomto mieste zverejňuje výstupy svojej činnosti.foaf.sk » sociálna sieť obchodného registra SRfoaf.sk » sociálna sieť obchodného registra SR
foaf.sk využíva údaje z obchodného registra SR, daňového úradu SR a sociálnej poisťovne, pričom pomocou grafových algoritmov hľadá a zobrazuje hlbšie prepojenia medzi ľuďmi a firmami na Slovensku.
Vďaka foaf.sk môže ktokoľvek jednoducho prehľadávať sociálnu sieť slovenských podnikateľov a objavovať vzťahy medzi nimi.
Názov FOAF pochádza z anglického akronymu Friend Of A Friend a odkazuje na fenomén sietí malého sveta.OLAF - Európsky úrad boja proti podvodomOLAF - Európsky úrad boja proti podvodom
Získali ste informácie o zneužití prostriedkov z rozpočtu EÚ? Oznámte to úradu OLAF. Podvod môžete ohlásiť i prostredníctvom internetového formuláru na webových stránkach OLAF. Formulár môžete odoslať aj anonymne.