Naozaj Ficova vl├ída nem├┤┼że zverej┼łova┼ą viac?

9.3.2018 | Dušan Sloboda | Blogy

Pre─Źo e┼íte st├íle nie s├║ niektor├ę podstatn├ę inform├ície o eurofondoch a agrodot├íci├ích dostupn├ę vo forme otvoren├Żch d├ít, hoci sa o tom p├ş┼íe vo vl├ídnych dokumentoch, vyhl├íseniach ba u┼ż i v pr├şslu┼ín├Żch z├íkonoch?

cel├Ż ─Źl├ínok

Kauza "n├ístenkov├Ż tender"

18.10.2017 | Kauzy

Ministerstvo v├Żstavby a region├ílneho rozvoja SR netransparentn├Żm zlodejsk├Żm sp├┤sobom obstar├ívalo z eurofondov u firiem Avocat a Zamedia bl├şzkych predsedovi SNS...

cel├Ż ─Źl├ínok

─Äal┼íie kolo pretekov v ─Źerpan├ş eurofondov na obzore

25.9.2017 | Dušan Sloboda | Blogy

Programovacie obdobie 2014-2020 malo koncom j├║na 2017 za sebou tri a pol roka „implement├ície“. Ak aktu├ílne stavy porovn├íme s t├Żm, ako vyzeralo zazmluv┼łovanie a ─Źerpanie eurofondov v programovacom obdob├ş 2007-2013 v rovnakom bode obdobia, teda po tri a pol roku, je zrejm├ę, ┼że tempo ─Źerpania, ale najm├Ą zazmluv┼łovania, je dnes pomal┼íie.

cel├Ż ─Źl├ínok

Od pološera k tme?

9.1.2017 | Dušan Sloboda | Blogy

O PPA sa hovor├ş v poslednom ─Źase ─Źoraz viac, ale len m├ílo v dobrom...

cel├Ż ─Źl├ínok

Podporte hromadn├║ pripomienku proti utajovaniu agrodot├íci├ş

Niet pochybnost├ş, ┼że o procese zazmluv┼łovania agrodot├íci├ş by malo by┼ą pre verejn├║ kontrolu k dispoz├şcii to─żko ├║dajov, ko─żko sa len d├í. A to je presne ├║─Źelom hromadnej pripomienky verejnosti, ktor├║ m├┤┼żete podpori┼ą aj Vy najnesk├┤r v pondelok 9. janu├íra 2017. Viac inform├íci├ş tu.

cel├Ż ─Źl├ínok

Du┼ían Sloboda: Verejnos┼ą by mala ma┼ą viac mo┼żnost├ş monitorova┼ą eurofondy

12.10.2016 | Rozhovory

Analytik Konzervat├şvneho in┼ítit├║tu M. R. ┼átef├ínika (KI) Du┼ían Sloboda hovor├ş pre R├ídio Slovensko o hromadnej pripomienke, v ktorej navrhujeme, aby verejnos┼ą mala viac mo┼żnost├ş monitorova┼ą neraz ┼íkandal├│zne prerozde─żovanie a ─Źerpanie eurofondov.

cel├Ż ─Źl├ínok

Zabudol Pellegrini na svoj s─żub?

11.10.2016 | Dušan Sloboda | Blogy

Doteraj┼íia ├║rove┼ł transparentnosti ─Źerpania fondov E├Ü nie je dostato─Źn├í a ani Pellegrinim predkladan├Ż n├ívrh novely z├íkona neprin├í┼ía v tomto smere ┼żiadne zlep┼íenie.

cel├Ż ─Źl├ínok

Podporte hromadnú pripomienku za transparentnejšie eurofondy

V hromadnej pripomienke navrhujeme, aby verejnos┼ą mala viac mo┼żnost├ş monitorova┼ą neraz ┼íkandal├│zne prerozde─żovanie a ─Źerpanie eurofondov. Podporte ju aj Vy najnesk├┤r v utorok 11. okt├│bra 2016. Viac inform├íci├ş tu.

cel├Ż ─Źl├ínok

INESS

Články: 0