Glasnosť na Ministerstve výstavby a regionálneho rozvoja SR

Tlač článku 15.4.2009 | Ivan Kuhn | Blogy

Priznám sa, neviem si spomenúť na žiadny vtip na glasnosť. Ale načo aj. Srandy bolo v poslednom čase dosť aj bez toho.

Po tom, čo najvyšší predstavitelia Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR zabodovali v súťaži Vtipnejší vyhráva s takými fórmi ako oznam o trojmiliardovom tendri na nástenke a logami za dva, resp. dva a pol milióna Sk je ťažko prísť s ešte ví¤čším kameňákom. Ale vládnej koalícii sa to podarilo.

Takú CHANGE akú zažilo v posledných dvoch dňoch MVRR SR nezažili ani USA po zvolení Baracka Obamu za prezidenta. A Jano Slota môže s uspokojením povedať YES I CAN

A nám obyčajným smrteľníkom, ktorým nebol zhora, či skadiaľ, daný tento druh €žhumoru€œ neostáva len za €žzabávať€œ na huncútstvach, ktoré vyvádzajú na niektorých ministerstvách, pričom vtipnú kašu jedli najmí¤ na Ministerstve výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Napríklad keď sme na pí¤ť ministerstiev poslali žiadosť o informácie podľa infozákona a okrem iného sme žiadali aj €žzoznam projektov, ktoré boli vyradené pre nesplnenie administratívnych kritérií aj so zdôvodnením vyradenia pri každej žiadosti o NFP (nenávratné finančné prostriedky)€œ.

Z MVRR SR nám odpovedali, že nám túto informáciu nemôžu poskytnúť, lebo žiadne plnenie administratívnych kritérií pri žiadostiach nesledujú. Pri písaní žiadosti sme totiž spravili €žzásadnú€œ chybu, keď sme nepožadovali informáciu o €žnesplnení kritérií administratívnej zhody€œ resp. €žnesplnení kritérií oprávnenosti€œ a €žnesplnení kritérií úplnosti€œ čím sme zodpovedných pracovníkov MVRR SR postavili pred intelektuálne nesmierne náročnú úlohu, ktorú januškovci jednoducho nemohli zvládnuť (a ani ju nezvládli). Na rozdiel od zodpovedných pracovníkov Ministerstva školstva SR, Ministerstva životného prostredia SR, Ministerstva hospodárstva SR a Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktorí nám požadovanú informáciu poskytli.

No ale, teraz, keď máme na MVRR SR nového ministra, už bude všetko úplne inak, však?

Autor je analytik Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika.

Článok bol publikovaný na blog.sme.sk.

Slovensko čerpá eurofondy pomalšie
17.09.2017 | Dušan Sloboda


Café Európa: Kam idú eurofondy?
27.01.2016 | Ivan Kuhn


.týždeň: Tunelovanie eurofondov
06.05.2014 | Ivan Kuhn

Videoarchív týždenníka .týždeň zo dňa 6. mája 2014, k dispozícii tiež tu.


TEDx: Operačný program krajšie Slovensko
15.08.2013 | Jakub Ptačin


Eurofondy a regionálne rozdiely v Európskej únii
05.02.2013 | Dušan Sloboda

regio.institute.sk


EÚ sa v boji s regionálnymi rozdielmi nedarí
05.02.2013 | Dušan Sloboda
Spustiť video

Videokomentár pre týždenník .týždeň zo dňa 2. februára 2013 nájdete k dispozícii tiež tu.